przeprowadzka
Warto wiedzieć

Co męczy bardziej – szukanie mieszkania czy przeprowadzka?

Poszukiwanie nowego lokum do wynajęcia, czy pierwszego własnego gniazdka jest zawsze wydarzeniem ekscytującym, ale jednocześnie bardzo stresującym. Wynika to stąd, że każdy z nas chciałby jak najlepiej ten temat załatwić, nie popełnić żadnych błędów wynikających z pośpiechu lub braku funduszy, a do tego – znaleźć takie lokum, o którego zmianie przez kolejne lata nie będziemy chcieli nawet pomyśleć aby kolejna przeprowadzka nie była szybko potrzebna.

Ciężkie poszukiwanie nowego domu

Często poszukiwanie takiego lokum to prawdziwy horror. Setki ogłoszeń, rozważanie za i przeciw, niekończące się telefony i ustalanie szczegółów, oglądanie mieszkań i związane z tym perypetie – niekoniecznie przyjemne… A gdy w końcu udaje się znaleźć wymarzone mieszkanie, może się okazać, że nie tylko dla nas jest ono wymarzone – ktoś już dużo wcześniej je upatrzył i zarezerwował!

Przeprowadzka to okazja do zrobienia porządków

Gorszym horrorem mogą być tylko przeprowadzki. Wiąże się to z koniecznością spakowania całego swojego dobytku. A to z kolei – z porządkami. Często ludzie przeprowadzając się nie biorą pod uwagę tego, że połowę przedmiotów trzeba będzie po prostu wyrzucić. Nie chcemy ich ze sobą zabierać do nowego domu i blokować przestrzeni zarówno w nowym domu, jak i w samochodzie, którym będziemy je przewozić. Potem pozostaje już „tylko” spakowanie rzeczy do kartonów. Zabezpieczenie ich. Załadowanie na pakę samochodu i bezpieczne dowiezienie do celu. Co nie zawsze okazuje się takie proste. Bo po drodze czekać nas będzie jeszcze wiele niespodzianek. Jak choćby to, że pomimo znacznej redukcji dobytku nie udało się upchnąć wszystkiego w aucie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *