pomoc drogowa
Motoryzacja

Co nam może zaoferować pomoc drogowa?

Im więcej samochodów porusza się po drogach tym więcej potrzeba jest lawet obsługujących lokalny ruch drogowy. Prócz transportowania nowych samochodów, czy też sprowadzanych zza granicy laweta służy również kierowcom. Tysiące samochodów bierze udział w kolizjach każdego dnia, w dużej mierze samochody te nie mogą odjechać z miejsca wypadku bez pomocy lawety.

Pomoc drogowa to coś więcej niż auto laweta, bowiem wraz z lawetą przybywa podstawowy zestaw naprawczy i doświadczony mechanik. O ile pojazd można uruchomić na drodze, tak się robi. Transport lawetą to ostateczność. Poza lawetą jest jeszcze holowanie.

Całodobowa pomoc drogowa

Na rynku funkcjonują zarówno firmy świadczące pomoc drogową non stop przez całą dobę, jak też firmy oferujące transport lawetą, jednak nie w ramach pomocy drogowej. Transport lawetą w umówionych godzinach, terminie pozwala na działalność firmy od poniedziałku do piątku, przy wymiarze etatu ośmiogodzinnego itp. Jeżeli jednak firma decyduje się na działanie w ramach pomocy drogowej winna liczyć się z byciem do dyspozycji klienta przez siedem dni w tygodniu, przez cała dobę.

Laweta nie tylko dla osobówek

Wbrew pozorom laweta konieczna bywa nie tylko do transportu samochodów osobowych ale również samochodów ciężarowych w tym ciągników siodłowych. Warto mieć to na uwadze. Usługi lawetowe są popularne, jednak kiedy potrzebujemy wynająć lawetę dla pojazdów powyżej 3,5 tony okazuje się iż rynek jest bardzo ograniczony. To nisza rynkowa, którą warto rozwijać. Niestety usługi lawetowe są bardzo kosztowne, a sam zakup lawety dla pojazdów ciężarowych również.

Kompleksowa obsługa

Pomoc drogowa to znacznie szersze pojęcie niż całodobowa laweta. W skład pomocy wchodzi pomoc kierowcy i pasażerom pojazdu. Czasem potrzebne jest podwiezienie pasażerów do miasta, na przystanek, stacje benzynową. Trudno sobie wyobrazić by laweta zabrała samochód po czym kierowcę i pasażerów zostawiła na poboczu autostrady bez wsparcia. Ponadto kluczowy jest czas działania. Laweta winna być dostępna, dyspozycyjna. Czas oczekiwania na nią bywa irytujący, dlatego też jedną z cech oferty usług lawetowych jest błyskawiczna obsługa. Kiedy płacimy za lawetę jak za przysłowiowe zboże mamy prawo wymagać, co innego kiedy laweta oferuje tanie usługi, wyłącznie transport pojazdu itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *