złapiesz gumę na drodze
Motoryzacja

Co zrobić jak złapiesz gumę na drodze?

Użytkownicy dróg borykają się z wieloma problemami. Częste remonty, utrudnienia w ruchu czy dziurawe drogi to tylko nieliczne z problemów. Zdarzają się też dużo mniejsze ale nie rzadko bardziej uziemiające nas problemy. Najechanie na krawężnik, szkło czy gwóźdź na drodze i nagle auto jest unieruchomione. Podpowiadamy więc co zrobić jak złapiesz gumę na drodze.

Jeżeli mamy zapas możemy sami wymienić pękniętą oponę jednak czasem zdarza się, że albo nie mamy opony na wymianę, jest ona uszkodzona bądź śruby są zapieczone i ani drgną. W takim wypadku z pomocą nadejdzie fachowiec i pomoc drogowa. Taki fachowiec wymienia koło i usuwa usterkę na miejscu. Jeżeli koło zostało tak uszkodzone, że taka naprawa nie jest możliwa dostarcza taki sam rodzaj koła i opony na miejsce i tam wymienia. Czasami usterka jest poważniejsza, wtedy pomoc drogowa zapewnia holowanie do serwisu i naprawę w warsztacie.

Niespodziewana sytuacja gdy złapiesz gumę na drodze przestaje więc być większym problemem, ponieważ nawet jeśli okaże się że sami nie jesteśmy w stanie usunąć usterki bądź wymienić koła mamy do dyspozycji fachowca z pomocy drogowej. Dobrze posiadać takie zaplecze bo nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć na drodze.

Jeździjmy ostrożnie i szerokiej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *