samochód
Motoryzacja

Dlaczego chcemy mieć samochód?

Samochód i jego utrzymanie w dzisiejszych czasach kosztuje nie mało, jednak suma korzyści z jego posiadania znacznie przewyższa straty. Poza tym, jeśli ktoś boi się wysokich kosztów może nabyć samochód z paliwem gazowym, niewielkim rozmiarów i z niewielkim silnikiem. Zawsze wtedy koszty będą nieco niższe.

Samochód oznacza liczne wygody

Posiadanie samochodu oznacza liczne wygody. Warto zaznaczyć, że nie jest najważniejsze to by się nie nachodzić, bo odrobina ruchu u każdego jest wskazana. Samochód przede wszystkim pomaga nam się lepiej zorganizować, nie tracimy czasu i pieniędzy. Gdy musimy gdzieś jechać pociągiem albo autobusem to musimy się dostosować do godziny, o której tej odjeżdża. Często konieczne są przesiadki i czekanie na nie.

Brak samochodu to również konieczność znoszenia uciążliwości pogodowych: zimno, śnieg, wiatr, deszcz. Samochodem często jest także bezpieczniej, zwłaszcza dla kobiety, która musi sama wracać późną porą.

Docenimy go także na wakacjach

Gdy mamy samochód to po części oszczędzamy, bo jazda samochodem jest tańsza niż pociągiem. Oszczędzamy także na butach, które tak szybko się nie zużywają 🙂 Zimą nie musimy kupować ciepłych płaszczy czy kozaków. Wreszcie samochód jest niezwykle wygodny zawsze wtedy, gdy musimy zrobić zakupy. Nie ma nic przyjemnego w chodzeniu z ciężkimi siatkami jeden kilometr czy dwa. Gdy chcemy kupić coś o dużych gabarytach typu telewizor czy zgrzewka wody mineralnej to już samochód jest niezbędny.

Docenimy go także na wakacjach. Jadąc samochodem możemy zabrać dużo więcej bagażu niż jadąc pociągiem. Będziemy mogli zwiedzić także dużo więcej miejsc, bo do wielu zbytków nie można w ogóle dojechać komunikacją a są warte zobaczenia. Posiadanie samochodu bardzo doceniają także rodzice małych dzieci. Chodzenie z nimi wszędzie pieszo zajmowałoby wiele czasu.

Poza wszystkimi wymienionymi zaletami z posiadania samochodu na koniec dodać trzeba jeszcze jedną, być może dla wielu kierowców najważniejszą… Jazda samochodem to w zdecydowanej większości przypadków ogromna przyjemność 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *