gdańsk
Turystyka

Gdańsk czyli polskie okno na świat

Gdańsk to wyjątkowe miejsce na polskiej mapie. To swego typu okno na świat. Dzięki portowi w Gdańsku polska gospodarka dorównuje gospodarce Niemiec, Holandii, czy Francji. Zarówno historycznie jak i współcześnie port w Gdańsku jest bardzo ważnym portem przeładunkowym. Ilość turystów odwiedzających miasto Gdańsk jest imponująca. Są wśród nich zarówno Polacy jak i cudzoziemcy.

Znaczenie Gdańska

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego. Będąca jednocześnie centrum naukowym, rozrywkowym i gospodarczym regionu. Miasto wyróżnia położenie nad morzem z dostępem do portu. Długoletnia historia zapewnia Gdańskowi odrębność kulturową, którą Gdańsk chwali się na zewnątrz promując miasto i region jako aglomerację innowacyjną opartą na solidnych fundamentach. I pielęgnującą dawne tradycje, spuściznę przodków.

Ciekawa rozrywka

Gdańskie puby, kluby i restauracje przyciągają turystów. Również zagranicznych. Oferując interesujące imprezy tematyczne, muzykę na żywo, wyśmienite lokalne potrawy. Koncerty czy kabarety sprawiają, iż do Gdańska przyjeżdża się nie tylko będąc nad morzem. Ale również jako extra wyjazd na wieczór czy weekend. Dzięki temu miasto zyskuje miano atrakcji turystycznej Polski. Jest tutaj naprawdę co robić. Można się bawić, zwiedzać, wypoczywać, uczyć i mieszkać. To także miejsce na biznes. Gdańsk pozwalając się poznać od dobrej, pozytywnej strony zachęca do inwestowania, przeprowadzki, pracy i nauki właśnie w Trójmieście. Uchodzi za miasto w randze europejskiej, nowoczesne, rozwinięte i atrakcyjne.

Światowej klasy zabytki

W Gdańsku znajdziemy liczne zabytki wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Ale przede wszystkim obiekty unikalne na skalę światową. Do takich należy chociażby Bazylika Wniebowzięcia NMP. Która jest największą świątynia gotycką na świecie wzniesioną z cegły. To wyjątkowy kościół. Robiący wrażenie poprzez swoją zabudowę, ale i ogrom. Podobnej klasy zabytkiem jest Twierdza Wisłoujścia. Tutaj unikalnym elementem obiektu jest położenie u ujścia Wisły do morza. Wyjątkową wystawą eksponatów zachwyca również Muzeum Morskie. Jak widać miejsc, w których możemy podziwiać urok Gdańska nie brakuje.

Centrum Hewelianium

Gdańskie centrum Hewelianium pochłania zainteresowanie przede wszystkim najmłodszych oraz młodzieży. To wyjątkowo nowoczesne, w pełni interaktywne centrum nauki i sztuki współczesnej. Dodatkowym wyróżnikiem tego miejsca jest skupienie uwagi odwiedzających na morzu i wodzie. Oraz prawach fizyki obowiązujących w wodzie. To wyjątkowe miejsce w którym można eksponatów dotykać. Sprawdzić jak działają. Złożyć własnoręcznie modele urządzeń itp. Okresowo w Centrum Hewelianum można zwiedzać wystawy poświęcone technice wybuchu, pocisku, czy energii. W tym energiom odnawialnym. Organizowane są tutaj warsztaty naukowe dla grup zorganizowanych. Jak też pokazy naukowe.

Jeśli chciałbyś się więcej dowiedzieć na temat Gdańska zajrzyj tutaj: https://www.tematowisko.pl/gdansk-odkryj-magie-starych-miast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *