samochód dla kobiety
Kobieta

Idealny samochód dla kobiety

Kobiety za kierownicą nie mają dobrej opinii. Z uwagi na to iż wiele pań nie jest mistrzem kierownicy niektóre modele samochodów są bardziej odpowiednie dla płci żeńskiej. Z pewnością by samochód dla kobiety był idealny musi być niewielki, ponadto bezpieczny. Większość tras jakie pokonują panie to trasy miejskie, zatem samochód dla kobiety to samochód kompaktowy, miejski.

Kobiecy samochód

Już na etapie projektowania karoserii, wyposażenia, wnętrza oraz silnika producenci biorą pod uwagę czy dany samochodów ma być dedykowany kobiecie. Ewidentnie na rynku są dostępne samochody typowo kobiece, jak również modele samochodów które kobiety cenią, lubią i preferują mimo iż producenci stworzyli uniwersalny samochód bez szczególnej dedykacji płci.

Samochód dla kobiety musi się dobrze prowadzić

Często kobiety pytane o ich wymarzony samochód odpowiadają iż priorytetową cechą takiego auta jest dobre prowadzenie. Warto wniknąć w to co to oznacza by samochód się dobrze prowadził. Jak się okazuje podstawą jest wspomaganie kierownicy, jak również czujniki parkowania i luz kierownicy przy pełnym skręcie. Co za tym idzie mniejsze samochody lepiej się prowadzą, bowiem można nimi skręcać w mniejszej przestrzeni, w zakręty drogowe wchodzą lekko i wygodnie. Co ciekawe dobre prowadzenie to również kwestia przyspieszenia. Tym samym niewielki silnik nie jest preferowany przez kobiety.

Estetyczny wygląd

Wbrew opiniom samochody wypełnione gadżetami to nie samochody dla kobiety. To mężczyźni uwielbiają liczne funkcje, przełączniki i uchwyty, schowki. Kobiety natomiast cenią sobie przestrzeń kokpitu, widoczne wskaźniki prędkości, jasne i czytelne kontrolki oraz prostą obsługę sprzętu radiowego oraz nawigacji. Poza wyposażeniem warto zwrócić uwagę na estetykę. Panie chętnie zasiadają w fotelach wyścielonych gustownymi tkaninami korespondującymi kolorystyką z całością wnętrza. W cenie są samochody mające kobiece akcenty kolorystyczne wewnątrz pojazdu. Przykładem mogą być dekoracyjne listwy kokpitu w kolorze lila, bądź bordo. Z praktycznych elementów wnętrza warto wspomnieć o lusterkach, bynajmniej nie służących do jazdy. Pojemność schowka przedniego również nie jest bez znaczenia dla właścicielek pojazdów mechanicznych.

Zewnętrzna prezentacja

Kobiecy samochodów to bez wątpienia samochód z obłą linią. Nie powinien prezentować się agresywnie, wręcz przeciwnie. Niektóre modele najchętniej kupowane przez panie są wręcz cukierkowe. Prym w tym segmencie samochodów wiedzie Toyota oraz Suzuki. Poza linią samochodu liczy się też kolorystyka. Samochód dla kobiety winien komponować się z temperamentem jego właścicielki, być w jej stylu. Wcale nie musi być różowy czy fioletowy, chociaż kobiety chętnie wybierają odcienie zieleni, szafiru czy złota, miedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *