Przeprowadzki
Warto wiedzieć

Jak wybrać odpowiednią firmę do przeprowadzki?

Nie zawsze przeprowadzkę jesteśmy w stanie zrealizować samodzielnie. Jeśli wymagamy wsparcia warto zadbać o to, by wybrać odpowiednią firmę z doświadczeniem. Solidną, sprawdzoną i najlepiej w rozsądnej, przystępnej cenie. Jak taką firmę znaleźć? Zacząć należy od najbliższego otoczenia, zwykle polecane adresy i telefony można zyskać od znajomych i sąsiadów. Jeśli jednak w ten sposób nie możemy liczyć na znalezienie partnera do przeprowadzki, wówczas sięgnąć warto do sieci.

Solidna firma

Zanim zdecydujemy się na wynajem firmy przeprowadzkowej dobrze jest firmę sprawdzić. Opinie o jej usługach jak również kompetencje w zakresie realizacji przeprowadzki. Z reguły zadając podstawowe pytania dotyczące zakresu usługi można się zorientować czy mamy do czynienia z profesjonalistami. Firmy przeprowadzkowe posiadające bogate doświadczenie z pewnością nie będą najtańsze, a i nie wycenią usługi w tak zwane ciemno. Ponadto firmy w ramach kompleksowej obsługi zapewniają również doradztwo w zakresie organizacji przeprowadzki. Ale i szereg usług z przeprowadzką związanych jak pakowanie, montaż, demontaż AGD, mebli i RTV. Pewnym wyznacznikiem solidności firmy jest jej skład osobowy, posiadane pojazdy, kwestia ubezpieczenia przeprowadzki. Dlatego na te elementy oferty warto jest zwrócić uwagę. Bowiem od tego jak przebiegnie załadunek i transport naszego mienia zależeć będzie czy dotrze ono na miejsce w nienaruszonym stanie. Czy też poniesiemy szereg szkód, z zaginięciem czy kradzieżą włącznie.

Poszukiwanie firmy

Firm przeprowadzkowych na rynku funkcjonuje bardzo wiele. Większość z nich obsługuje bardzo rozległy teren. Świadczy przeprowadzki na odległe dystanse, w tym zagraniczne trasy. Nie ma potrzeby szukać firm z drugiego końca kraju, kiedy w okolicy mamy ich duży wybór. Z reguły wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać np. hasło przeprowadzki Rybnik, a otrzymamy szereg konkurencyjnych firm z wybranego miasta. Aby mieć rozeznanie pozyskać warto co najmniej kilka ofert cenowych które można porównać. Warunki współpracy, zakres usługi, dostępność terminów czy formę rozliczenia.

Polecamy: Co męczy bardziej – szukanie mieszkania czy przeprowadzka?

Kompleksowe usługi

Coraz częściej zlecić można przeprowadzkę mieszkania, biura, obiektu w pełni kompleksowo. Możliwe są nawet przeprowadzki na zlecenie pod nieobecność właściciela mieszkania, czy lokalu. Nie musimy się wówczas martwić przebiegiem przeprowadzki, ani pilnować pracowników firmy i zarządzać pracami. To wygodne rozwiązanie, z jakiego korzystają również seniorzy. Bezsprzecznie to komfortowe rozwiązanie zlecić przeprowadzkę profesjonalistom, a w tym samym czasie wyjechać na weekend.

W ramach kompleksowej obsługi zapewniane są klientowi materiały pakowe jak wszelkie folie, taśmy, kartony i pojemniki. Jak również pracownicy do pakowania, demontażu wyposażenia. Poza pakowaczami zapewnia się osoby do załadunku i rozładunku, odpowiedni samochód do potrzeb i gabarytów, rodzaju przewożonych przedmiotów. Na miejscu docelowym zapewniony jest rozładunek i rozpakowanie, a przede wszystkim montaż wyposażenia w uzgodnieniu z klientem. Dzięki zespołom wieloosobowym, dysponującym bogatym doświadczeniem wszystkie prace przebiegają szybko i sprawnie. Pracownicy firm przeprowadzkowych świetnie radzą sobie z zabezpieczeniem transportu elementów szklanych, elektronicznych. A nawet tak nietypowych jak antyki, instrumenty muzyczne, czy kosztowności.

Tanio, nie znaczy źle

Nie można na starcie odrzucać ofert najtańszych firm, gdyż nie zawsze cena ma odzwierciedlenie w jakości usługi. Zawsze warto jest sprawdzić każdą ofertę, niemniej podejrzanie niskie ceny znacznie odbiegające od pozostałych wymagają ostrożności. Co więcej wynajmując firmę przeprowadzkową powinien nas zastanowić wolny grafik terminów, możliwości przeprowadzki względem odległości, czy nieracjonalny czas przeprowadzki. Jeżeli jednak oferta odpowiada naszym oczekiwaniom, najtańsza nie oznacza najgorsza i przeciwnie. Bezsprzecznie współpraca z firmą przeprowadzkową powinna zawierać pewne uzgodnienia co do zakresu usługi, terminu i ceny. Nawet jeśli nie jest to pisemna umowa. Im więcej szczegółów ustalimy przed terminem przeprowadzki, tym ostateczny jej koszt nas nie zaskoczy i będzie sprawniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *