pomoc drogowa
Motoryzacja

Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to kompletnie nie interesujący nas zakres usług, nawet wtedy gdy jesteśmy kierowcami – dopóki nie przytrafi nam się stłuczka na drodze. Niestety, wielu ludzi ma tendencję do bagatelizowania tego, co może się wydarzyć podczas zwykłej jazdy do pracy czy na zakupy, w związku z czym nie dbają o posiadanie aktualnego ubezpieczenia, ani też o zabezpieczenie się na wypadek różnych zdarzeń losowych.

Na ratunek pomoc drogowa

Wiele osób o tym, czym jest pomoc drogowa dowiaduje się dopiero wtedy, gdy w wyniku stłuczki ich auto „rozkraczy się” na środku ulicy w obcym mieście i nie będzie pomysłu na to, co z nim teraz zrobić. Takie auto należy jak najszybciej usunąć z miejsca zdarzenia, oczywiście już po wizycie policji i zaholować bezpiecznie do mechanika lub w inne miejsce, w którym nie będzie zawadzało.

Dobrze mieć wizytówkę pomocy drogowej

Pomoc drogowa świadczy usługi holowania auta w sposób profesjonalny. Oraz wożenia go lawetą – w zależności od potrzeb. Swoje usługi świadczy zwykle w ramach ubezpieczeń. Które opłacają obowiązkowo wszyscy kierowcy. Między innymi dlatego warto zawsze pilnować terminu swojego ubezpieczenia i zadbać o to, by jego pakiet był dla nas jak najbardziej wygodny. Choć każdy stara się jeździć tak, by nie miewać wypadków, to jednak stłuczki się zdarzają niemal każdemu kierowcy. Nie zawsze z jego winy. Dobrze na taki wypadek mieć w schowku samochodowym wizytówkę pomocy drogowej. Z którą umowę ma zawarty nasz ubezpieczyciel. Dzięki temu w sytuacji awaryjnej nie będziemy musieli ponosić kosztów holowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *