holowanie pojazdu
Motoryzacja

Kiedy konieczne jest holowanie pojazdu?

Kierowcy, którzy często podróżują swoimi samochodami, starają się jeździć raczej tak, by nie spowodować żadnego przykrego zdarzenia na drodze, a tym samym – nie narażać się na straty finansowe. Jednak pomimo całej swojej ostrożności i doświadczenia w jeździe samochodem, może się zdarzyć, że doznamy stłuczki nie z naszej winy i będzie nam potrzebne holowanie pojazdu.

Co zrobić ze zniszczonym autem?

Wówczas stajemy przed dużym kłopotem – co zrobić ze zniszczonym autem. Jak zniwelować straty związane z jego uszkodzeniem i kto ma pokryć te szkody? Druga rzecz, to konieczność usunięcia pojazdu z drogi – jednak często nie jest to możliwe ze strony kierowcy, ponieważ auto nie nadaje się już do jeżdżenia. Poza tym, po nawet niewielkich stłuczkach nie zaleca się, by kierowca ponownie wsiadał za kierownicę, gdyż może być wciąż jeszcze roztrzęsiony całą sytuacją.

Holowanie pojazdu jest konieczne gdy auto nie może samo ruszyć

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie pomoc drogowa. Nie musimy się obawiać jej wezwania, jeśli nasz samochód był ubezpieczony, a ubezpieczenie obejmowało właśnie usługi holowania pojazdu po stłuczce. Holowanie pojazdu jest konieczne wówczas, gdy auto wskutek stłuczki nie jest w stanie samo ruszyć. Bądź też jazda nim byłaby niebezpieczna lub stwarzała zagrożenie dla uczestników ruchu.

Holowanie jest jednak możliwe tylko wtedy, gdy uszkodzeniu nie uległ przód auta. A tym samym – elementy, do których można podłączyć linę holowniczą. Dlatego też dzwoniąc po pomoc drogową będziemy zawsze proszeni o podanie szczegółów zdarzenia. Oraz stopień uszkodzenia pojazdu, by pracownik dobrał odpowiedni sposób pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *