holowanie
Motoryzacja

Kiedy potrzebne jest holowanie a kiedy laweta?

Numer telefonu do pomocy drogowej jest niezbędny w wizytowniku nawet najlepszego kierowcy. Co ważne – specjaliści zalecają, by nie zdawać się na zapisywanie numeru w pamięci telefonu, która czasami lubi szwankować, ani na urządzeniach elektronicznych. Bardzo duże znaczenie ma tutaj możliwość wyjęcia fizycznego kartoniku z zapisanym numerem i wklepania go w telefon. Dlaczego to ma tak duże znaczenie? Ponieważ nic nie przyjdzie nam z szukania numeru telefonu do pomocy drogowej, gdy doznamy awarii i potrzebne jest holowanie, w miejscu w którym nie ma zasięgu internetu. Na nic się nie zda również zapisany w pamięci telefonu numer do pomocy drogowej, jeśli tego telefonu zapomnimy zabrać z domu lub padnie nam w nim bateria. A numer z wizytówki zawsze będziemy mogli wykręcić choćby z budki telefonicznej lub telefonu napotkanego nieopodal przechodnia.

Holowanie aut – kiedy się przydaje

Kiedy holowanie samochodów może być przydatne? Najczęściej usługa ta wykupywana jest wtedy, gdy utkniemy na przykład w rowie lub w miejscu, z którego nie będzie w stanie nas wyciągnąć jakikolwiek znajomy z liną holowniczą i sprawnym autem. Do wyciągnięcia auta z rowu, szczególnie na przykład odwróconego kołami do góry, będzie już potrzebna profesjonalna pomoc drogowa oraz laweta. Nie zawsze też udaje się tuż po wypadku znaleźć od razu kogoś znajomego, kto byłby gotów porzucić wszystko i ruszyć nam na pomoc. Nie ma też zupełnie potrzeby korzystać z tego rodzaju uprzejmości i przysługi od kogokolwiek. Pomoc drogowa jest usługą, która została stworzona właśnie po to, by o najdziwniejszej porze dnia lub nocy przyjechać w najbardziej odległy adres i wyciągnąć nas z najbardziej kłopotliwej sytuacji, w której znajdziemy się jako kierowcy.

Profesjonalne holowanie

Pechowo, zazwyczaj awaryjne sytuacje na drodze zdarzają nam się wtedy, gdy najbardziej nam się spieszy. Jesteśmy zmęczeni, głodni, a do tego teraz musieliśmy awaryjnie hamować. Przez co zdarzyło nam się wylądować w rowie. Nie ma czasu czekać, aż wymyślimy odpowiednio mądre rozwiązanie dla danej sytuacji. Trzeba działać szybko. W takim przypadku zgłasza się awarię i prosi o przyjazd lawety pomoc drogową która natychmiast wysyła wsparcie w określone przez nas miejsce stłuczki. Dzięki profesjonalnej pomocy jesteśmy w stanie w ciągu kilkudziesięciu minut wydostać się z pułapki, w jaką wpadł nasz samochód. Często ten czas to i tak dość, by spaliły na panewce nasze wszystkie plany na najbliższe kilka godzin. Niemniej jednak to i tak szybciej niż samodzielne próby wydostania się z patowej sytuacji. Nie wspominając o tym, że w rękach profesjonalistów jesteśmy po prostu bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *