Konsultacja z fryzjerem
Kobieta

Konsultacja z fryzjerem – Jaką metodę przedłużania włosów wybrać

Na fryzjerskim rynku istnieje co najmniej kilkanaście metod przedłużania włosów. Aby zafundować sobie ekstra gęstą i długą fryzurę nie wystarczy umówić się do fryzjera i powiedzieć „poproszę przedłużenie”. Potrzebna jest długa, niemal godzinna konsultacja z fryzjerem, by wspólnie wybrać najlepszy sposób.

Konsultacja z fryzjerem

Gdy umawiamy się z fryzjerem na przedłużenie, koniecznie przyjdźmy osobiście do salonu. Fryzjer będzie miał okazję przyjrzeć się naszym włosom i ocenić ich stan. Na tej podstawie oceni, czy włosy w ogóle nadają się do przedłużania. Może się bowiem okazać, że są zbyt cienkie i łamliwe, by móc zafundować im radykalną zmianę długości. W takim wypadku fryzjer zaproponuje raczej delikatne zagęszczenie i przedłużenie niewielką ilością włosów za pomocą którejś z mało inwazyjnych zimnych metod. Fryzjer obejrzy włosy i zobaczy, jakiego koloru włosy powinien zamówić specjalnie dla Ciebie. Oceni też, czy wystarczy samo przedłużenie, czy zagęszczenie z przedłużeniem nie zepsuje efektu. Sprawdzi, ile dokładnie włosów będzie musiał zastosować do zabiegu. Wreszcie – po wnikliwej analizie będzie mógł przedstawić kosztorys zabiegu.

Wybór odpowiedniej metody

Przedłużanie włosów można wykonać na gorąco lub na zimno. Metody gorące są dość trwałe, szybkie i efektowne. Pozwalają na wykonanie łączeń bez widocznych taśm czy klipsów. Z drugiej jednak strony – mogą uszkadzać delikatne i suche włosy. Fryzjer poleci tę metodę, jeśli nasze naturalne włosy są grube i mocne, a jednorazowe zgrzanie wysoką temperaturą nie wpłynie znacząco na ich strukturę. Każda metoda przedłużania ma również nieco inną trwałość. Są metody, które utrzymują się maksymalnie kilka dni, a inne – nawet pół roku. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, trzeba dobrać mniej lub bardziej długotrwałą metodę. Zależeć to będzie też od tego, jak szybko rosną nam włosy i zachodzi konieczność podnoszenia łączeń i poprawiania odrostów. W przypadku szybko rosnących włosów wybiera się metody z włosami wielokrotnego użytku. Dzięki nim w ciągu kilkudziesięciu minut można zdjąć doczepione włosy, podciągnąć je do góry i ponownie sczepić ze sobą.

Jak widać, przedłużanie włosów przedłużaniu włosów nierówne. Dlatego tak ważna jest konsultacja z fryzjerem, by wykonać dokładną ocenę naszych potrzeb i możliwości. Doświadczony salon fryzjerski nie pozostawi żadnego z naszych pytań bez odpowiedzi. Pomoże dobrać najbardziej optymalną metodę, z której będziemy naprawdę zadowolone.

One thought on “Konsultacja z fryzjerem – Jaką metodę przedłużania włosów wybrać

  1. Fajny blog! Znalazłam go podczas wyszukiwania w bing.com i będę tu wracała. Jestem chyba trochę mądrzejsza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *