Motoryzacja

Laweta zza granicy

Sprowadzenie samochodu zza granicy, zwłaszcza jeśli chodzi o odległe kraje jak Włochy, Hiszpania, czy Wielka Brytania jest co najmniej mało opłacalne z uwagi na koszty lawety, jakie należy pokryć. Niemniej kto bogatemu zabroni. Jeśli nas na to stać i nam zależy to jest to opcja jak najbardziej możliwa, podobnie jak i transport samochodu na lawecie na wakacje w Hiszpanii, czy na Majorce, kiedy my sami lecimy samolotem i zależy nam nie na wypożyczonym samochodzie na miejscu ale swoim własnym. Wyjątkiem są samochody rzadko dostępne, unikalne, zabytkowe, sportowe.

Kwestią względną jest czy transport realizowany przez pomoc drogą jest kosztowny czy nie. Mimo wysokich kosztów przewozu aut na lawecie wciąż wiele osób zamawia i kupuje samochody w Niemczech, czy we Francji. Poza samochodami kupowanymi zagranicą i niejezdnymi warto wspomnieć, iż pomoc drogowa z Polski może okazać się pomocna przy zdarzeniach drogowych tuz za polska granicą. Wówczas koszt transportu i naprawy przez polską pomoc drogową jest zwykle niższy od niemieckiej pomocy drogowej.

Kiedy jednak samochód zostaje nam unieruchomiony z dala od domu kalkulacji poddać należy naprawę na miejscu jak i przywóz do kraju, bowiem w wielu przypadkach naprawa na miejscu jest korzystniejsza niżeli transport kilkuset kilometrów do polskiego warsztatu mechanicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *