przedłużanie włosów
Kobieta

Na co uważać przy wyborze fryzjera oferującego przedłużanie włosów?

Dziś bardzo wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich oferuje przedłużanie włosów jako część swojej oferty. Jednak są również profesjonalne salony przedłużania włosów, w których oferuje się tylko ten zabieg, zaś zabiegi takie jak strzyżenie, modelowanie czy farbowanie są jedynie dodatkiem oferowanym klientkom z włosami przedłużanymi. Czy taki rodzaj prowadzenia działalności opłaca się fryzjerom?

Owszem, ponieważ jednorazowe przedłużanie włosów to kosz od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Trwa jednak nawet około 4 godzin założenie włosów jednej klientce, stąd też w takich salonach nie przewija się wiele klientek. Mimo to takie salony są w stanie utrzymać siebie na bardzo wysokim poziomie oferując tylko jeden rodzaj usług.

Wysokiej klasy przedłużanie włosów

Jeśli w naszym mieście nie ma takich salonów, to rzeczywiście trzeba będzie skorzystać z usług salonów fryzjerskich, w których przedłużanie jest jedną z wielu usług. Jednak, gdy tylko mamy możliwość skorzystania z usług profesjonalnych salonów przedłużania włosów – skorzystajmy z niej. W takich salonach znajdziemy wysokiej klasy urządzenia niezbędne do różnych zabiegów. Dzięki temu salon jest w stanie zaoferować nam kilkanaście lub nawet około trzydziestu różnych rodzajów przedłużania. To sprawia, że każda klientka może mieć wykonany taki zabieg, jaki będzie idealnie dopasowany do jej potrzeb! Salony takie mają kontakty z najlepszymi firmami dostarczającymi wysokiej jakości włosy. Ponieważ zamawiane są regularnie i często – firmy te oraz produkty są sprawdzone. Zatrudnieni w tych salonach fryzjerzy odbyli wiele kursów przedłużania włosów różnymi metodami, dlatego są najwyższej klasy specjalistami w tej dziedzinie.

Unikaj fryzjerek mobilnych

Unikać należy przede wszystkim fryzjerek mobilnych, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Zwykle nie dają one rachunków ani paragonów, więc nie ma nawet gdzie później złożyć reklamacji na usługę. Ich usługi zwykle mają zaniżone ceny, co na pewno jest kuszące, ale nieco niebezpieczne. Skąd mamy bowiem wiedzieć, czy te ceny są wynikiem tego, że fryzjerka oszczędza na prowadzeniu stacjonarnego salonu? Czy może są wynikiem stosowania najtańszych produktów do przedłużania włosów? Sprawdzajmy opinie danych salonów fryzjerskich i ich doświadczenie w branży. Nie obawiajmy się też pytać fryzjerów o konkretne certyfikaty poświadczające ukończenie kursów konkretnej metody przedłużania. Jeśli fryzjer posiada taki certyfikat – chętnie się nim pochwali. Jeśli nie – może to być znak, że nigdy nie uczył się profesjonalnego wykonywania tego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *