laweta
Motoryzacja

Najpopularniejsze usługi lawetą

Co do zasady lawetą transportowane są samochody nie mogące poruszać się samodzielnie. Nie zawsze powodem niejezdności jest usterka, to także brak dokumentów rejestracyjnych, czy ubezpieczenia powoduje konieczność podroży lawetą. Wbrew pozorom lawety obsługują nie tylko zlecenia przewozu samochodów po wypadku – unieruchomionych. Laweta przyda się również do odbioru samochodu przeznaczonego na złom, do transportu samochodu w ustalone miejsce np. na miejsce spędzenia urlopu. Popularną usługą jest również transport zakupionego samochodu za granicą, nie zawsze uszkodzonego, czy w ogóle używanego. Ponadto z usług lawety korzystają także salony samochodowe, dealerzy przewożąc samochody nowe z miejsca na miejsce, np. na wystawy, ekspozycje, czy targi wystawiennicze.

Komu może być potrzebna laweta?

Najpowszechniejsza usługą lawety jest transport pojazdów z miejsca wypadku czy awarii na drodze do warsztatu naprawczego. Nie zawsze samochód da się naprawić na drodze. Czasem zaś to policja odbiera kierowcy prawo do prowadzenia pojazdu czy to z powodu stanu kierowcy, braku odpowiednich dokumentów, czy z uwagi na stan techniczny pojazdu. Bywa i tak, ze laweta wzywana jest do pojazdów źle zaparkowanych. To dość drobne usługi, za to niezwykle częste. Jak widać różnorodność sytuacji kiedy jest potrzebna laweta jest duża. Na drugim miejscu pod kątem popularności usług jest sprowadzanie pojazdów zza granicy. Wielu klientów mimo rosnących kosztów i coraz mniejszego wyboru godnych uwagi samochodów za granicą sprowadza swoje samochody właśnie zza granicy. Koszty wynajmu lawety do tanich nie należą, mimo to firmy oferujące usługi lawetą cieszą się dużym zainteresowaniem.

Gdzie znaleźć lawetę?

Podobnie jak inne usługi nie tylko z branży motoryzacyjnej, laawetę najszybciej i najwygodniej znaleźć w internecie. W dzisiejszych czasach usługi lawetą promowane są za pośrednictwem stron internetowych, jak również serwisów ogłoszeniowych w sieci. Na każdym lokalnym rynku dostępne są liczne i ze sobą konkurujące firmy zapewniające obsługę lawety na zamówienie klienta. Niektóre z firm specjalizują się w wyjazdach zagranicznych lub obsługują przede wszystkim transport pojazdów zza granicy. Chcąc doradzić się z której firmy wynająć lawetę dobrze jest skorzystać z polecenia lub też opinii internetowych. Warunki wynajmu ustalane są każdorazowo indywidualnie a cena uzależniona jest od charakteru usługi i odległości na jaką laweta jest niezbędna. Często znaczenie dla kalkulacji kosztów ma także termin wykonania usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *