Pomoc drogowa
Motoryzacja

Pomoc drogowa – Nagłe sytuacje na drodze

Sytuacje, które sprawiają, że nasz poziom stresu niebezpiecznie wzrasta, bardzo często dotyczą naszych samochodów. Zasadniczo samochody osobowe posiadamy po to, by tego stresu unikać – na przykład by unikać czekania na przystanku i marznięcia, czy spóźnień w wyniku spóźnienia się autobusu.

Jesteś odpowiedzialny za stan techniczny swojego auta

Jednak kiedy posiadamy auto odpowiedzialni jesteśmy za jego stan techniczny i powinniśmy umieć przewidzieć, kiedy może nam się przytrafić awaria na środku skrzyżowania. Mimo to wiele osób bagatelizuje wyraźne symptomy świadczące o tym, że z autem jest coś nie tak. Zwykle wynika to stąd, że akurat nie mamy czasu się zająć tym problemem lub nie mamy na to funduszy.

Jeździmy więc autem, w którym ciągle coś stuka i brzęczy, modląc się tylko, by samochód nie rozkraczył się na środku ulicy w środku nocy lub wtedy gdy najbardziej się śpieszymy. Niestety zazwyczaj pomoc drogowa jest potrzebna właśnie wtedy, gdy najmniej się spodziewamy awarii auta lub akurat wyjątkowo nam zależy, by nic nas po drodze nie zatrzymało.

Pomoc drogowa to serwis którego nr powinieneś mieć w kontaktach telefonu

Każdy z nas powinien mieć w swoim telefonie kilka numerów telefonów. Które być może nigdy nam się nie przydadzą, ale lepiej je mieć na wszelki wypadek. Jednym z nich jest na przykład numer do pogotowia dźwigowego obsługującego windę w twoim bloku. Na wypadek gdybyś utknął w windzie. Trzeba przyznać, że w takich sytuacjach zawsze przeklinamy siebie za to, że nie potrafimy być bardziej przewidujący.

Według prawa Murphy’ego, coś złego przytrafi się gdy się tego nie spodziewasz

Kolejny taki numer to pomoc drogowa. Według prawa Murphy’ego, jeśli coś złego ma się przytrafić to przytrafi się to dokładnie wtedy, gdy najmniej się tego spodziewasz. A zatem twoje auto może nawalić w środku nocy. Gdy jesteś wykończony po pracy, w dodatku w takim miejscu, że nie możesz złapać zasięgu sieci i sprawdzić w internecie jaki jest numer na pogotowie drogowe.

Jeśli będziemy mieli w swoim telefonie kilka takich numerów, to oczywiście nie unikniemy zdarzeń losowych takich jak stłuczka czy awaria. Ale na pewno będziemy potrafili sobie z nimi sprawnie poradzić. Bez panicznego dzwonienia do rodziny i znajomych po pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *