Sport Zdrowie

Sport dla zdrowia

Zdrowie dopóki się ma, rzadko się je szanuje, zwłaszcza w młodym wieku, kiedy możemy pozwolić sobie na wiele więcej. Plagą cywilizacyjna są schorzenia wynikające z braku sportu. Już u najmłodszych widoczne są niewykształcone mięśnie brzucha, czy skrzywienia kręgosłupa od przesiadywania w jednej pozycji, w dodatku niezdrowej. Szwankują nam i oczy i uszy, o utratę zdrowia przy współczesnym stylu życia niestety nie trudno.

Świadomość dotycząca zdrowego trybu życia i tego jaki wpływ na zdrowie ma sport wciąż jest niewielka, chociaż sytuacja ta się zmienia z dnia na dzień, dzięki różnorodnym akcjom. Bez względu na zaawansowany wiek warto jest uprawiać sport. Nie musi być to sport wyczynowy, jednak taka aktywność ruchowa, która zapewni nam oderwanie się od codziennych trosk, a jednocześnie przećwiczy mięśnie naszego ciała na co dzień. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i wytrwałość, bowiem niewiele nam da uprawianie sportu wyłącznie podczas wakacji, czy raz w miesiącu przez godzinę.

Niestety w obecnych czasach o dobre nawyki co do uprawiania sportu bardzo trudno. Wiele kampanii marketingowych, promocyjnych stawiając na zdrowie upomina i uświadamia jak ważny jest ruch w trybie życia. Siedząca praca, nie rzadko w złych warunkach pod kątem klimatyzacji i doświetlenia wpływają na naszą obniżoną odporność nie tylko na wirus grypy, ale i szereg poważniejszych schorzeń w dłuższej perspektywie. Od maleńkości wychowujemy dzieci w trybie siedzącym, przed komputerem, zamiast stawiać na wyjście z domu i spędzenie czasu niekoniecznie na bieżni czy siłowni ale również podczas spaceru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *