szklane drzwi
Warto wiedzieć

Szklane drzwi wady i zalety

Szklane drzwi mają szereg zalet, którymi zachęcają wiele osób do wyboru właśnie szkła. Modne szklane skrzydła drzwiowe prezentują się doskonale w nowoczesnych wnętrzach zarówno domu, biur czy obiektów handlowych i usługowych.

Estetyka szkła

Niekwestionowaną zaletą szkła we wnętrzu jest jego elegancki wygląd. Przejrzyste szkło prezentuje się bardzo delikatnie i wyjątkowo. A transparentność i minimalizm sprawia, że szkło jest coraz bardziej modne. Szklane przegrody dodają światła, oraz powiększają optykę powierzchni. Świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, ale nie tylko. Również na dużych powierzchniach robią wrażenie. Odpowiednio wkomponowane jak i zdobione mogą być wizytówką każdego wnętrza.

Szklane drzwi – zalety

Współczesne szkło świetnie sprawdza się jako materiał na drzwi, balustrady, przegrody i inne elementy wyposażenia wnętrz. Szkło występuje w wielu gatunkach. Stosuje się je zarówno tam gdzie nie jest narażone na uszkodzenia. Jak też w miejscach szczególnie eksploatowanych jak chociażby drzwi. Szkło hartowane, klejone, zbrojone, możliwości jest wiele. Główna zaleta i wspólny mianownik dla rożnych gatunków szkła to bezpieczeństwo. Szklane drzwi nawet jeśli pękną i ulegną uszkodzeniu nie zranią nas.

Inną zaletą szkła jest lekkość i subtelność estetyczna. Poza szkłem przezroczystym drzwi ze szkła można dowolnie zdobić i wzbogacać elementami użytkowymi jak folie mleczne, nadruki, czy wzory.

Polecamy: Jak czyścić szklane kabiny prysznicowe?

Czystość szkła użytkowego

Szkło uchodzi za materiał dodający elegancji i czystości wystrojowi wnętrz. Faktycznie zadbane drzwi szklane prezentują się doskonale. Minimalistyczne wnętrza w towarzystwie szklanych drzwi to bardzo modne rozwiązanie w ostatnich sezonach. Trendy sprzyjają zastosowaniu szklanych drzwi także w domach prywatnych. Poza tym w przeciwieństwie do drewna drzwi szklane nie wymagają odnawiania, malowania, szlifowania, wystarczy je na bieżąco przemywać wodą z detergentem aby zachowały swój urok.

Szklane drzwi – wady

Poza wieloma atutami szklane drzwi mają też swoje minusy. Pośród nich wymienić można ograniczoną dźwiękoszczelność. Niektóre gatunki szkła zapewniają maksymalne tłumienie dźwięku, jednak i tak jest ono na niższym poziomie niżeli w przypadku klasycznych drzwi drewnianych, metalowych. Ponadto minusem szkła jest skomplikowany montaż oraz ciężar konstrukcji szkła. Tafle szkła są stosunkowo ciężkie co wymaga odpowiedniego mocowania jak i siły w obsłudze. Im większe drzwi tym trudniej je otworzyć i zamknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *