Ubezpieczenia AC
Motoryzacja

Ubezpieczenia AC – po co to komu?

Ubezpieczenie samochodowe OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie interesów zarówno ofiary jak i sprawcy w razie nieszczęśliwej kolizji. Z kolei ubezpieczenia AC są nieobowiązkowe, ale bardzo opłacalne – i warto się zastanowić nad jego wykupieniem.

Co obejmują ubezpieczenia AC

Autocasco to ubezpieczenie, którym można objąć zarówno samochód, jak i jego wyposażenie dodatkowe. Jest to ubezpieczenie przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Standardowe ubezpieczenia AC obejmują ochronę przed finansowymi skutkami różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Chodzi o kradzieże, uszkodzenie auta przez osoby trzecie lub zwierzęta, kataklizmy naturalne, pożary, powodzie etc. W dodatkowym pakiecie AC można zamówić także usługi z zakresu pomocy drogowej. Obejmują one na przykład holowanie pojazdu, pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, możliwość wymiany koła przez pomoc drogową, czy nawet pokrywanie kosztów hotelu na czas naprawy, jeśli będzie się odbywała z dala od miejsca zamieszkania.

Czy warto wykupić Autocasco

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają bardzo szeroki zakres różnych usług ubezpieczeniowych. Klient może wybrać dowolny pakiet, wyłączając z niego na przykład konkretne szkody. Tak naprawdę jednak nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć, co może mu się przydarzyć. Przykładowo, klient, któremu ukradziono samochód z zamykanego garażu na strzeżonej posesji prywatnej może pluć sobie w brodę, jeśli jego ubezpieczenie nie obejmowało kradzieży auta zaparkowanego w garażu. Niestety, umowy ubezpieczeniowe są dość rozwlekłe i często napisane prawniczym żargonem. Jednakże towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają tu na celu oszukiwanie klienta, ale dostarczenie mu opcji ubezpieczenia najbardziej odpowiadającej jego potrzebom. Klient sam decyduje o szerokości zakresu usług.

Kto skorzysta na AC

Zdecydowanie poleca się wykupienie ubezpieczenia nieobowiązkowego AC wszystkim właścicielom auta. Oczywiście, im mniejsza wartość auta, tym ubezpieczenie będzie tańsze, ale i rekompensata finansowa niższa. Nie oznacza to, że właściciele aut z drugiej ręki nie powinni z tego przywileju korzystać. Ci, którzy posiadają nowe auta wysokiej klasy nie powinni żałować na ubezpieczenie auta i wykupić je w najszerszym możliwym zakresie. Im droższe auto, tym bardziej kusi złodziei. Niestety, koszty naprawy nawet drobnych usterek w przypadku aut luksusowych są bardzo wysokie. Dlatego lepiej się zabezpieczyć przed ponoszeniem takich kosztów na własną rękę, wykupując ubezpieczenia AC w dobrym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *