warto mieć samochód
Motoryzacja

7 powodów dla których warto mieć samochód

Patrząc na polskie, bardzo zakorkowane ulice możemy odnieść wrażenie, że już w każdym gospodarstwie domowym jest samochód. Tymczasem badania statystyczne pokazują, że nasz rynek jeszcze nie jest nasycony i około 10% populacji nie może sobie pozwolić na zakup auta z powodów finansowych.
Dodatkowo jest jeszcze całkiem pokaźna grupa osób, które z innych powodów nie mają auta. Najczęściej jest to przyzwyczajenie czy brak prawa jazdy. Osoby, które od zawsze nie miały własnego samochodu zwykle znajdują dużo wymówek, które pozwalają im nie zmieniać sytuacji. Choć brak auta od czasu do czasu im doskwiera twierdzą, że wszędzie mają blisko, jest komunikacja miejska, są taksówki. Twierdzą też, że utrzymanie auta dużo kosztuje i same z nim kłopoty, nie znajdują żadnych argumentów że warto mieć samochód. Tymczasem raczej każdy, kto auto kupi, później nie chciałby już z niego rezygnować.

Dlaczego więc warto mieć samochód?

1. Warto, bo jesteśmy niezależni i tak jest wygodniej. Wyjeżdżamy wtedy, gdy potrzebujemy, nie stoimy na przystankach, nie czekamy na autobus.
2. Samochód chroni nas przed niekorzystną pogodą: przed zimnem, wiatrem, deszcze, śniegiem.
Oszczędzamy czas. Samochodem jest przyjemnie. Po co mamy iść pieszo 5 km jak możemy szybko podjechać.
3. Samochód jest niezastąpiony przy zakupach, bo niczego nie dźwigamy. Możemy pojechać też gdzieś dalej, gdzie jest taniej i większy wybór.
4. Samochodem łatwiej wracać z imprez, które kończą się w nocy. Oczywiście nie pod wpływem alkoholu 🙂
5. Wreszcie punkt ważny dla kobiet, jeżdżąc samochodem wyglądamy ładniej. Nie psuje nam się fryzura, nie jesteśmy zmęczone, spocone, możemy się gdzieś wybrać w szpilkach.
6. Oszczędzamy też odrobinę na odzieży, bo dłużej zużywamy buty, nie potrzebujemy kozaków czy bardzo ciepłych ubrań wierzchnich.
7. Wreszcie samochód jest niezastąpiony na wyjazdach turystycznych. Gdy pojedziemy autobusem czy pociągiem wiele atrakcji turystycznych nas ominie, bo nie da się tam dojechać inaczej niż autem.

Mam nadzieję, że Cię przekonałem że warto mieć samochód a posiadanie własnego auta ma więcej zalet niż wad. Jeśli wiesz już dlaczego warto mieć samochód to teraz sprawdź jeszcze dlaczego chcemy mieć samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *