wynajem samochodu służbowego
Biznes

Wynajem samochodu służbowego – czyli jak zaoszczędzić na samochodzie w młodej firmie?

Stały dostęp do niezawodnego samochodu to w dzisiejszych czasach podstawa każdego biznesu, który ma mieć szansę na rozwój. O ile jednak firmy z długoletnim stażem i określonymi już, stałymi dochodami, mogą pozwolić sobie na zakup firmowego samochodu, o tyle dla młodych przedsiębiorców, dopiero zaczynających swą działalność, jest to nie lada wyzwanie. Z którego szybko przychodzi im zrezygnować. Tymczasem doskonałą opcją dla młodych firm jest wynajem samochodu służbowego.

Początki nie są łatwe

W tak niepewnej sytuacji ciężko jest myśleć o dodatkowych inwestycjach. Zwłaszcza tak kosztownych, jak zakup nowego samochodu. Trzeba także pamiętać, że rozwiązania, z których często korzystają firmy z dłuższym stażem, takie jak kredyt czy leasing, dla raczkujących biznesów również są nieopłacalne lub przynajmniej ryzykowne. Ze względu na możliwe wysokie kary finansowe w przypadku zerwania umowy. Wynajem samochodu służbowego pozostaje wobec tego najlepszą opcją.

Start nowego biznesu nie jest rzeczą banalną. Najczęściej taki zabieg wymaga pewnego początkowego nakładu finansowego. Dodatkowo nowy biznes zwykle jest bardzo niepewny. Nie mamy pojęcia, czy rynek, i tak już zapełniony do granic możliwości, przyjmie nas z otwartymi ramionami, czy raczej w krótkim czasie będziemy musieli pomyśleć o przekwalifikowaniu.

Wynajem samochodu służbowego bez kosztów serwisowania

Wynajem samochodu służbowego zamiast kupna ma jeszcze jedną, ważną zaletę, którą często biorą pod uwagę młodzi przedsiębiorcy. Taki pojazd nie wymaga od nas serwisowania, ponieważ całość kosztów z nim związanych pokrywa wypożyczalnia samochodów.

Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale także czas naszych pracowników, którzy nie muszą angażować się w dodatkową pracę, związaną z serwisowaniem służbowego samochodu.

Na koniec dodać warto, że wynajem aut to także jasno i precyzyjnie określone comiesięczne wydatki. Nie musimy więc martwić się o to, że nieoczekiwanie zdarzy się coś, co sprawi, że będziemy potrzebowali włożyć w pojazd dodatkowe pieniądze. W racie wynajmu znajdziemy już wszystkie koszty, takie jak serwis, wymiana opon, ubezpieczenie, a nawet zastępczy samochód w razie nieoczekiwanej awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *